Hlavní strana FACEBOOK Poháry Hořice

Zakončení VOŠS 2011

JIŽ 11. FINÁLOVÝ VÍKEND POPULÁRNÍ SOUTĚŽE I+H CUP JEDNOTLIVCŮ A DVOJIC V ELEKTRONICKÝCH ŠIPKÁCH SPOLEČNĚ S FINÁLOVÝM TURNAJEM VOŠS DRUŽSTEV A TURNAJEM O MISTRA VOŠS PROBĚHL VE DNECH 24.-26.6. 2011 V KULTURNÍM DOMĚ KORUNA V HOŘICÍCH.

TENTO TŘÍDENNÍ MARATHON V ŠIPKOVÝCH KLÁNÍCH ODSTARTOVAL JIŽ V PÁTEK 24.6.2011 V 11 HODIN FINÁLOVÝM TURNAJEM VOŠS DRUŽSTEV ZA ÚČASTI OSMI NEJLEPŠÍCH TÝMŮ PO DLOUHODOBÉ ČÁSTI SOUTĚŽE. NEJVĚTŠÍMI FAVORITY BYLA URČITĚ DRUŽSTVA RYCHLÝCH ŠÍPŮ LODÍN (obhájci loňského vítězství) A VÍTĚZ DLOUHODOBÉ ČÁSTI – EXPIVOVAR I+H TEAM HOŘICE „B“.

LEPŠÍ TABULKOVÉ POSTAVENÍ VŠAK TÝMŮM VE FINÁLE SPÍŠE SVAZOVALO RUCE. PÁTÝ TÝM PO DLOUHODOBÉ ČÁSTI SOUTĚŽE - ŠK ŠMOULA TEAM VELKÉ POŘÍČÍ HNED NA ÚVOD PORAZIL 4. NASAZENÉ – TÝM NOVOVESKÝCH ČUŇAT Z NOVÉ VSI U BAKOVA. TŘETÍ NASAZENÍ – ČERNÝ KŮŇ ČERVENÝ KOSTELEC DOKONCE NESAČIL NA 6. TÝM TABULKY – STANDA NA KÁRU TEAM RŮŽOVKU JAROMĚŘ. RYCHLÝ ŠÍPY LODÍN - JAKO DRUZÍ NASAZENÍ – MUSELI TVRDĚ BOJOVAT O POSTUP SE 7. TÝMEM DC KUMBURK NOVÁ PAKA A ZDOLALI JEJ AŽ TĚSNĚ 10-8. „DOMÁCÍ REPREZENTACE“ - I+H TEAM HOŘICE NEJPRVE „PŘEJEL“ SK TACL LETOHRAD 10-3, ABY V DALŠÍM KOLE „NASEKAL“ ŠK ŠMOULŮM JEŠTĚ VÍC – 10-2! TO RŠ LODÍN JAKO OBHÁJCE TITULU NESTAČIL NA „ŠTIKU“ FINÁLOVÉHO TURNAJE – STANDA NA KÁRU TEAM – A PODLEHL NADŠENĚ BOJUJÍCÍM „JAROMĚŘÁKŮM“ 9-10 ! DEPRESI A ZMAR Z PRVNÍHO KOLA ZE SEBE NEKOKÁZALI SETŘÁST ČERNÍ KONĚ ČERVENÝ KOSTELEC ANI NOVOVESKÝ ČUŇATA A JAKO TŘETÍ RESP. ČTRVTÍ NASAZENÍ SE ZE SOUTĚŽE „POROUČELI“ NA 7.-8. MÍSTĚ. ŠK ŠMOULA TEAM V DALŠÍM KOLE PŘEHRÁL DC KUMBURK (5.-6. MÍSTO). RŠ LODÍN NA DĚLENÉM 5.-6.MÍSTĚ NÁSLEDNĚ NECHALI SK TACL LETOHRAD. ČTVRTÉ MÍSTO PO PROHŘE S RŠ LODÍN (5-10) PATŘÍ ŠMOULŮM Z VELKÉHO POŘÍČÍ. NA PRAVÉ STRANĚ PAVOUKA ZNOVU ŘÁDIL I+H TEAM HOŘICE – TENTOKRÁT TO „PŘÍDĚLEM“ 10-3 „ODNESL“ STANDA NA KÁRU TEAM, KTERÝ SE TOUTO PROHROU ODSOUDIL K OPAKOVANÉMU ZÁPASU S RŠ LODÍN. KDO BY ČEKAL JEŠTĚ TVRDŠÍ ODPOR LOŇSKÉHO SUVERÉNA Z LODÍNA, NEDOČKAL BY SE. V TOTÁLNÍ EXTÁZI A EUFORII HRAJÍCÍ „STANDOVCI“ DOKÁZALI RYCHLÝ ŠÍPY PORAZIT I PODRUHÉ A NOMINOVALI SE TAK K OPAKOVANÉMU ZÁPASU S I+H TEAMEM HOŘICE. „HOŘIČÁCI“ Z I+H TEAMU NEDOPUSTILI OPAKOVÁNÍ LOŇSKÉHO KOLAPSU VE FINÁLOVÉM UTKÁNÍ S LODÍNEM A PO LETOŠNÍ FINÁLOVÉ VÝHŘE 10-5 NAD STANDA NA KÁRU TEAMEM JAROMĚŘ ZASLOUŽENĚ LETOŠNÍ FINÁLE DRUŽSTEV OVLÁDLI !!!

PODLE ČASOVÉHO HARMONOGRAMU ZAKONČENÍ VOŠS BYL V PÁTEK JEŠTĚ NA POŘADU FINÁLOVÝ TURNAJ DVOJIC. TENTO NOMINAČNÍ TURNAJ MOHLO HRÁT 32 NEJLEPŠÍCH PÁRŮ PODLE ŽEBŘÍČKU VOŠS. DO TURNAJE SE JICH PŘIHLÁSILO 29. SHODOU NÁHOD A SVÝM UMEM SE DO FINÁLE PROBOJOVAL 2x PAVEL POSPÍŠIL. TENTO HRÁČ BYL DO TURNAJE NOMINOVÁN SE DVĚMA RŮZNÝMI SPOLUHRÁČI A TAK S PETREM PAŠTOU Z LODÍNA TURNAJ VYHRÁL, ZATÍMCO DAN FLÉGL Z I+H TEAMU SE MUSEL SPOKOJIT S DRUHÝM MÍSTEM. TŘETÍ BYLI BORCI ZE SKOŘENIC – MÍRA MŇUK S ALEŠEM BRANDEJSEM. V SOBOTU PŘESNĚ O PŮL DRUHÉ RÁNO BYL PÁTEČNÍ PROGRAM VYČERPÁN.

SOBOTNÍ PROGRAM SICE OFICIÁLNĚ ZAČÍNAL V 10 HODIN, PŘESTO JIŽ V PŮL DEVÁTÉ PRVNÍ NEDOČKAVCI PŘEŠLAPOVALI PŘED „KORUNOU“. SOBOTA ZAČÍNALA FINÁLOVÝM NOMINAČNÍM TURNAJEM I+H CUPU 2010 JEDNOTLIVCŮ. DO TURNAJE SE PŘIHLÁSILO 84 MUŽŮ A 29 ŽEN.

V TURNAJI ŽEN CHYBĚLA LOŇSKÁ VÍTĚZKA ALENA PROCHÁZKOVÁ Z VELKÉHO POŘÍČÍ, KTEROU ČEKAJÍ MATEŘSKÉ POVINNOSTI, TAKŽE BYLO JASNÉ, ŽE HLAVNÍ CENU – MOTOCYKL SCOOTER – SI ODVEZE JINÁ VÍTĚZKA. CELKEM PODLE OČEKÁVÁNÍ SE MEZI POSLEDNÍ ČTVEŘICI PROBOJOVALA PAVLÍNA JEDLIČKOVÁ Z KUKSU, DANA DOBIÁŠOVÁ ZE SMRŽOVKY, HANKA CHMELÍKOVÁ Z JAROMĚŘE A MARCELA RAJMANOVÁ Z LIBERCE. DANA DOBIÁŠOVÁ BOJUJÍCÍ OD PRVNÍHO KOLA NA LEVÉ STRANĚ PAVOUKA DOKÁZALA V SOUBOJI „O BEDNU“ PORAZIT PAVLÍNU JEDLIČKOVOU– 4. MÍSTO. NA 3. MÍSTĚ DANA SKONČILA PO PROHŘE S MARCELOU RAJMANOVOU, KTERÁ SE TAK VRÁTILA DO SOUBOJE O PRVNÍ MÍSTO S HANOU CHMELÍKOVOU. VE FINÁLOVÉM ZÁPASE UŽ NEDALA SVÉ SOUPEŘCE ŽÁDNOU ŠANCI A PO SETECH 3-0 A ZNOVU 3-0 SE HLAVNÍ CENA – SCOOTER, STĚHUJE DO LIBERCE ZA VÍTĚZNOU MARCELOU RAJMANOVOU.

TO VE FINÁLOVÉM PAVOUKU SOUTĚŽE MUŽŮ BY SE UŽŠÍ OKRUH POTENCIONÁLNÍCH VÍTĚZŮ HLEDAL VELMI ŠPATNĚ. SNAD JEN NA LOŇSKÉHO VÍTĚZE PAVLA POSPÍŠILA Z JILEMNICE BY VSADILO NEJVÍC OTÁZANÝCH. MEZI FAVORITY URČITĚ PATŘILI HRÁČI ZE SKOŘENIC – MÍRA MŇUK A ALEŠ BRANDEJS (nakonec 9.-12.místo), DÁLE HRÁČI A TAHOUNI VÍTĚZNÉHO I+H TEAMU HOŘICE - JIRKA LIESER (9.-12.místo) A DAN FLÉGL (7.-8. místo), KTEŘÍ VŠAK SVOJI POUŤ TURNAJEM SKONČILI RUKOU TÝMOVÉHO KOLEGY ÁJI HOCHIMINHA POURA (po prohře s finalistou P.Pospíšilem konečné 5.-6.místo). A TAK KDYŽ SE JICH MNOHO PERE, JEDEN SE TIŠE A NENÁPADNĚ KRADE AŽ NA VRCHOL, ALE POSTUPNĚ. VÝBORNĚ CELÝ TURNAJ ODEHRÁL JIŘÍ KREJZA Z TRIM-OHIO PARDUBICE, STOPKU MU NA 4. MÍSTĚ VYSTAVIL AŽ P. POSPÍŠIL. JEŠTĚ O STUPÍNEK VÝŠE, TEDY NA 3. MÍSTĚ OPĚT RUKOU PAVLA POSPÍŠILA, SKONČILO JEDNO VELKÉ PŘEKVAPENÍ FINÁLOVÉHO TURNAJE MUŽŮ JMÉNEM JAROSLAV ČEŘOVSKÝ Z BĚLSKÝCH GUM. A JAK JE Z VÝČTU UMÍSTĚNÍ ZŘEJMÉ, DOSPĚLI JSME K FINÁLOVÉMU ZÁPASU. TÍM NENÁPADNÝM, O TO VŠAK NEBEZPEČNĚJŠÍM HRÁČEM, BYL JURA BROVDI Z JILEMNICE, HÁJÍCÍ BARVY DC KUMBURK NOVÁ PAKA – CELÝM TURNAJEM PROŠEL BEZ JEDINÉHO ZAVÁHÁNÍ. JEHO FINÁLOVÝM SOUPEŘEM BYL TÝMOVÝ KOLEGA PAVEL POSPÍŠIL-OBHÁJCE TROFEJE. VE FINÁLE NA JURU VŠAK JIŽ NESTAČIL A TAK VELICE,VELICE PŘEKVAPIVÝ VÍTĚZ TURNAJE MUŽŮ BYL NA SVĚTĚ – JURA BROVDI SE TAK MOHL TĚŠIT NA NEDĚLNÍ PŘEDÁVÁNÍ CEN A SVOU VÝHRU - ČTYŘKOLKU.

PROGRAM FINÁLOVÉHO TURNAJE POKRAČOVAL SOUBĚŽNĚ DÁL. HRÁČI A HRÁČKY, KTEŘÍ VYPADLI Z HLAVNÍHO TURNAJE NA 17. A HORŠÍM MÍSTĚ A VOLNĚ PŘÍCHOZÍ-NENOMINOVANÍ HRÁČI DO FINÁLOVÉHO TURNAJE-SE MOHLI PŘIHLÁSIT DO TZV. TURNAJE ODPADLÍKŮ. VĚTŠINA Z NICH TAK UČINILA A PROTO ŠIPKOVÁ KLÁNÍ POKRAČOVALA BEZ PŘESTÁNÍ DÁL.

TURNAJ ŽEN „ODPADLIC“ MEZI 21 SOUPEŘKAMI OVLÁDLA ANETA PETROVÁ, KDYŽ VE FINÁLE UDOLALA LENKU DANIELKOVOU Z ČERVENÉHO KOSTELCE. VÝBORNÉHO VÝSLEDKU DOSÁHLA HRÁČKA „Z KUKSUKLANU KUKS“ ŠÁRKA BEHROVÁ SVÝM 3. MÍSTEM. ČTVRTÁ SKONČILA IVANA PERSYOVÁ Z TRIM-OHIO PARDUBICE.

MEZI ŠEDESÁTKOU MUŽŮ KRALOVAL JOSEF KLIKA ZE STANDA NA KÁRU TEAMU JAROMĚŘ, KDYŽ SI VE FINÁLE DOKÁZAL PORADIT S MILANEM VESELÝM. TŘETÍ MÍSTO DOSLOVA VYDŘEL, CELÝ VÍKEND SE SE ŠIPKAMI NESMÍRNĚ TRÁPÍCÍ, RUDA CHMELÍK Z LETOHRADU. SBÍRKU 4. MÍST PRO TRIM-OHIO ROZŠÍŘIL MARTIN POŠÍK (bylo to již třetí !!! čtvrté místo pro hráče tohoto klubu z pěti odehraných turnajů-holt smolaři…).

A DOSTÁVÁME SE K POSLEDNÍMU TURNAJI SOBOTNÍHO PROGRAMU. TÍM JE JIŽ TRADIČNĚ TURNAJ TROJIC (2 muži a 1 žena) TZV. TURNAJ TRIPLEMIXŮ V CRICKETU. TENTO POPULÁRNÍ TURNAJ ZÍSKÁVÁ ROK CO ROK NA OBLIBĚ, VŽDYŤ LETOS SI HO PŘIŠEL ZAHRÁT SE SVÝM TÝMEM I SLÁVEK VALIŠ A S NÍM V TROJICI REPREZENTANT PETR PAŠTA A DÁMSKÁ LEGENDA – DÁŠA KOMOROVÁ! NELZE SE PROTO DIVIT, ŽE „NO ROKKIES“, JAK SE TATO TROJICE JMENOVALA, CELÝ TURNAJ VYHRÁLA. VE FINÁLE SI PORADILI S NEMÉNĚ ZVUČNÝM SOUBOREM JMEN – „POHODÁŘI“ VE SLOŽENÍ KLIKA,TALAVÁŠEK,PETROVÁ ANETA SE VŠAK MUSELI SPOKOJIT S 2. MÍSTEM. TŘETÍ SE UMÍSTILA JIŽ NĚKOLIKA SPOLEČNÝMI TURNAJI OSTŘÍLENÁ TROJICE „HUBEŇOUŘI“ VE SLOŽENÍ PAVEL POSPÍŠIL,HYNEK DOČEKAL A HANA CHMELÍKOVÁ. A NEMOHU NEZMÍNIT OSAZENSTVO NA 4. MÍSTĚ…ANO, JE TO NEUVĚŘITELNÉ, ALE HÁDÁTE SPRÁVNĚ. TROJICE JIŘÍ KREJZA, MARTIN POŠÍK A IVANA PERSYOVÁ NEMŮŽE BÝT ODJINUD, NEŽ Z TRIM-OHIO TEAMU (6. turnaj a čtvrté 4. místo – neuvěřitelné) !!! TÍM JE SOBOTNÍ PROGRAM VYČERPÁN.

A NEŽ JSME SE OKOLO PŮL TŘETÍ DOSTALI DO POSTELE, UŽ ABYCHOM SE SKORO VRACELI ZPĚT A ZAHÁJILI PROGRAM POSLEDNÍHO HRACÍHO DNE, KTERÝM BYLA LOGICKY NEDĚLE 26.6.2011.

NEDĚLNÍ PROGRAM V 10 HODIN ZAHÁJILY SOUTĚŽE ŽEBŘÍČKOVĚ NEJLÉPE UMÍSTĚNÝCH 16-TI ŽEN A 32 MUŽŮ – TZV. TURNAJE TOP 16 ŽEN A TOP 32 MUŽŮ. OBHÁJCI LOŇSKÝCH VÍTĚZSTVÍ - JIŘÍ LIESER Z I+H TEAMU HOŘICE „B“ A HANA CHMELÍKOVÁ Z LEXA TEAMU RŮŽOVKA LETOS MUSELI SVÁ VÍTĚZSTVÍ PŘENECHAT JINÝM.

MEZI ŽENAMI SE SICE HANA CHMELÍKOVÁ DOSTALA NA 3. MÍSTO, ALE DÁL UŽ TO NEŠLO. LEPŠÍ BYLY PAVLA JEDLIČKOVÁ Z KUKSU A VÍTĚZKOU PRO LETOŠNÍ ROK SE STALA LENKA DANIELKOVÁ Z ČERVENÉHO KOSTELCE.

TURNAJI MUŽŮ DOMINOVAL ALEŠ BRANDEJS ZE SKOŘENIC, KTERÝ ZA SVÝMI ZÁDY NECHAL DRUHÉHO ZBYŇKA BORSKIHO ZE SMRŽOVKY A TŘETÍ MÍSTO OBSADIL BOHOUŠ HEJLEK. JIRKA LIESER SKONČIL NA DĚLENÉM 7.-8. MÍSTĚ.

NOVINKOU PRO LETOŠNÍ ROK SE STAL VLOŽENÝ SMÍŠENÝ TURNAJ JEDNOTLIVCŮ NA PODPORU PSÍHO ÚTULKU PANA JANA MUSILA NA CHLUMU U HOŘIC. JAKO POŘADATELÉ JSME SE SAMI OBÁVALI, KOLIK HRÁČŮ A HRÁČEK BUDE JEŠTĚ V NEDĚLI PŘED TURNAJEM O MISTRA VOŠS OCHOTNO HRÁT VLOŽENÝ TURNAJ. NAŠE OBAVY VŠAK BYLY ZAŽEHNÁNY IHNED PO VYHLÁŠENÍ TÉTO DOBROČINNÉ AKCE. PŘEDEM BYLO STANOVENO, ŽE POLOVINA STARTOVNÉHO BUDE ROZDĚLENA MEZI NEJLEPŠÍ TROJICI HRÁČŮ A NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HRÁČKU. DRUHOU POLOVINU STARTOVNÉHO VĚNUJE POŘÁDAJÍCÍ VÝCHODOČESKÝ OBLASTNÍ ŠIPKOVÝ SVAZ A FIRMA I+H SPORTOVNÍ POHÁRY A TROFEJE HOŘICE - IVETA ŠUBROVÁ NA PROVOZ ZMÍNĚNÉHO PSÍHO ÚTULKU PANA MUSILA. NEJEN, ŽE SE DO TURNAJE PŘIHLÁSILI PRAKTICKY VŠICHNI PŘÍTOMNÍ, NĚKTEŘÍ POUZE ZAPLATILI STARTOVNÉ BEZ NÁROKU NA ÚČAST V TURNAJI A NĚKTEŘÍ DOKONCE ZAPLATILI STARTOVNÉ DVOJNÁSOBNÉ. VÝSLEDKY TURNAJE V TOMTO PŘÍPADĚ NEJSOU VŮBEC DŮLEŽITÉ, PŘESTO BYCH ČTVEŘICI NEJLEPŠÍCH RÁD VYJMENOVAL. PAVLÍNA POSPÍŠILOVÁ (ač studentka, bez vlastních příjmů), JAKO NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HRÁČKA, VĚNOVALA ÚTULKU CELOU SVOU VÝHRU !!! TŘETÍ PAVEL VANĚK ML. Z ČERVENÉHO KOSTELCE SE SVÉ VÝHRY VZDAL TAKÉ. DRUHÝ BOHUSLAV HEJLEK SI ZE SVÉ VÝHRY NECHAL VYPLATIT SYMBOLICKOU 1,- Kč A ZBYTEK VĚNOVAL PEJSKŮM (699,- Kč). VÍTĚZKA MARCELA RAJMANOVÁ Z LIBERCE SE VZDALA POLOVINY SVÉ VÝHRY A TAK SE NA PROVOZ PSÍHO ÚTULKU DÍKY SOLIDARITĚ VŠECH PŘÍTOMNÝCH ŠIPKAŘŮ VYBRALO A MAJITELI PŘEDALO BEZMÁLA 6.000 KČ !!! VŠEM, KDO TÍMTO ZPŮSOBEM POMOHLI, PATŘÍ VELKÝ DÍK. A ABY DOBRÝCH SKUTKŮ NEBYLO MÁLO, PETR NOVÝ Z JABLONCE N.N.-KOKONÍNA SI OSVOJIL JEDNOHO Z „UBYTOVANÝCH“ PEJSKŮ A ZAJISTIL MU TAK NOVÝ DOMOV.

A TO UŽ NÁS ČEKAL POSLEDNÍ TURNAJ TOHOTO MARATHONU – O MISTRA A MISTRYNI VOŠS.

V SOUTĚŽI ŽEN SE KONEČNĚ DOČKALA HANA CHMELÍKOVÁ, KTERÁ PO NESMÍRNĚ TUHÉM BOJI PORAZILA POPULÁRNÍ „BABČU“ KVĚTU DOLEČKOVOU Z LETOHRADU, KTERÉ FANDIL SNAD CELÝ SÁL. TŘETÍ SKONČILA MARCELA RAJMANOVÁ Z LIBERCE A ČTVRTÁ DANA DOBIÁŠOVÁ ZE SMRŽOVKY.

SOUTĚŽ MUŽŮ SE NESLA VE ZNAMENÍ NÁVRATU NĚKOLIKA ŠIPKAŘSKÝCH LEGEND. ZA VŠECHNY BYCH JMENOVAL HOŘIČÁKY - PAVLA HLAVATÉHO, KTERÉHO SI VĚTŠINA BUDE PAMATOVAT JAKO „PAFKU LAHVÁČE“ A PAK TAKÉ SLÁVKA VALIŠE. JESTLIŽE „LAHVÁČ“ VELKOU DÍRU DO SVĚTA NEUDĚLAL, PŘESTOŽE ŠIPKY URČITĚ HRÁT NEZAPOMNĚL, SLÁVA VALIŠ PŘIŠEL, VIDĚL A VYHRÁL !!! ZA ZÁDY NECHAL DRUHÉHO DÁDU CHRÁSKU ST. Z ČERVENÉHO KOSTELCE, TŘETÍHO JOSEFA KLIKU A ČTVRTÉHO JIRKU LIESERA.

NÁSLEDOVALO PŘEDÁVÁNÍ VŠECH VĚCNÝCH I FINANČNÍCH VÝHER, O KTERÉ SE BOJOVALO PRAKTICKY CELÝ ROK – TENTO FINÁLOVÝ VÍKEND BYLA JIŽ JEN TŘEŠNIČKA NA POMYSLNÉM DORTU. JAKO ZLATÝ HŘEB BYLA VYLOSOVÁNA POPULÁRNÍ TOMBOLA, PO KTERÉ SE VŠICHNI ROZJELI SBÍRAT SÍLY NA SEZÓNU PŘÍŠTÍ, KTERÁ STARTUJE JIŽ V ZÁŘÍ.

ŠIPKÁM ZDAR A NASHLEDANOU SE TĚŠÍ VÁŠ ÁJA HOCHIMINH POUR

Autor: AHP